4η θέση οι αδερφές Τσάτσου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley 2024

Η Αλεξάνδρα και Σπυριδούλα Τσάτσου αθλήτριες του συλλόγου μας συμμετείχαν για δεύτερη συνεχόμενη χρόνια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley 2024-Loutraki U17 Finals, όπου και κατέκτησαν την 4η θέση.
Οι «δίδυμες» στον 4ο όμιλο που συμμετείχαν αντιμετώπισαν στο πρώτο αγώνα τους την ομάδα της Πάτρας Κόλια/Χρυσοχόου όπου και κέρδισαν με 2-0 σετ (21-7,21-7).
Στον δεύτερο αγώνα των προκριματικών με τις Μέλου/Γκανιάτσα αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 σετ κατάφεραν να πάρουν την νίκη με 1-2 σετ (21-12,16-21,4-15) και να περάσουν αήττητες στα προημιτελικά.
Στον προημιτελικό αντιμετώπισαν την ομάδα από την Κρήτη Μπουρμπάκη/Μανουσάκη και πήραν μια μεγάλη νίκη με 2-1 σετ (21-19,13-21,15-11) και προκρίθηκαν στους ημιτελικούς.
Εκεί τα κορίτσια μας βρήκαν μπροστά τους τις πρωταθλήτριες Ελλάδας αλλά και με ευρωπαϊκές προκρίσεις τις Αλεξόγλου/Πασχαλάκη και γνώρισαν την πρώτη τους ήττα με 2-0 σετ (21-17,21-19) με αποτέλεσμα να μην περάσουν στον τελικό αλλά να παλέψουν για την 3η θέση.
Στον μικρο τελικό η Αλεξάνδρα και η Σπυριδούλα μας αν και πάλεψαν δεν μπόρεσαν να πάρουν την νίκη και την 3η θέση και έχασαν με 2-0 σετ (21-19,21-17) από τις Παρίση/Μαθιουδάκη από την Ρόδο.
Ο πρόεδρος του Δ.Σ. του ΕΡΜΗ κ.Μπάντιος συγχαίρει τις αθλήτριες Αλεξάνδρα και Σπυριδούλα Τσάτσου για την προσπάθεια τους και τους εύχεται κάθε επιτυχία στο μέλλον.
Επίσης συγχαίρει τον προπονητή τους Γιάννη Βαμβεσο και τον Φίλιππο Μπούτρη που σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα προσπάθησαν να προετοιμάσουν τα κορίτσια και φυσικά τους γονείς των αθλητριών που τις στηρίζει και τις ακολουθεί σε πολλά τουρνουά ανα την Ελλάδα.
4η θέση οι αδερφές Τσάτσου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley 2024 4η θέση οι αδερφές Τσάτσου στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Beach Volley 2024 Reviewed by thespro.gr on Δευτέρα, Αυγούστου 05, 2024 Rating: 5